Kelčský Javorník v Hostýnských vrších

Dole jaro, cesty led, hřebeny pocukrované a nahoře pořád ještě zimní pohádka. 864 m.n.m. Kelčský Javorník v Hostýnských vrších a jeho třicet metrů vysoká rozhledna. Když je jasno, dá se dohlédnout až na Praděd, Lysou horu nebo Bílé Karpaty. Patří mezi 20 nejizolovanějších českých hor. Záležitost na 5 hodin, díky kombinaci bláto - led - sníh aktuálně i docela namáhavá.
 
Auto jsme zaparkovali u vojenského objektu mezi obcemi Chvalčov a Loukov. Odtud jsme se vydali po zelené na nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů Kelčský Javorník 864 m.n.m.. První polovina výstupu vedla po mírné asfalové cyklostezce, až k rozcestí U Kamenného domku. 
 
Kelčský Javorník
 
Sešli jsme z cyklostezky na výrazně prudší část zelené trasy. Jak jsme stoupali, měnila se okolní krajina. Ze začátku jsme si užívali jarní přírodu, která postupně přecházela v bláto - led a nahoře sníh. 
 
 
Zelená nás dovedla až na vrchol k 30m vysoké rozhledně. Díky dobré viditelnosti jsme v dálce viděli zasněžený hřeben Pradědu, Lysou horu nebo Bílé Karpaty.
 
 
 
 
Sestup vedl po žluté do Chvalčova. Tady jsme měli naplánovanou zastávku v jedné z místních hospod. Nakonec jsme to kvůli zabláceným psům a naší únavě odpískali a pokračovali po cyklostezce až k autu.
 
 

← Zpět na články